Sponsorer

Seneste nyt

SUS-INFO

Vis alle
Hold Tid/Sted Instruktør/træner Betalingsplan Tilmeld Tilmeldte
SUS Nyborg (SN)
Mandag kl. 20:00 - 22:00 Nyborg Hallerne, Hal 1 Torsdag kl. 20:15 - 22:00 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 1
2 gange årligt
Tilmeld 11/40
SUS Nyborg (SN)
Kort beskrivelse
Tilmeld
U11 piger (U11P)
Tirsdag kl. 16:00 - 17:45 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2 Tirsdag kl. 16:00 - 17:45 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 1 Torsdag kl. 16:30 - 18:00 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2
Træner : Anja Lynge / Linda Kristensen /
Hjælpetræner : Anna-Mai Børmose Jørgensen / Signe Larsen /
2 gange årligt
Tilmeld 18/40
U11 piger (U11P)
Kort beskrivelse
Tilmeld
U11 drenge (U11D)
Tirsdag kl. 16:00 - 17:45 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2 Onsdag kl. 17:30 - 19:00 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2 Fredag kl. 15:30 - 17:00 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 1
Træner : Anders Kaldahl / Michael Hedeager /
2 gange årligt
Tilmeld 10/40
U11 drenge (U11D)
Kort beskrivelse
Tilmeld
U13 Piger (U13P)
Tirsdag kl. 16:30 - 18:15 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 1 Tirsdag kl. 16:30 - 18:15 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2 Fredag kl. 16:00 - 17:45 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2
Træner : Christina Hedeager / Ditte Horne Riget / Malene Hansen / Peter Riget /
2 gange årligt
Tilmeld 18/40
U13 Piger (U13P)
Kort beskrivelse
Tilmeld
U13 Drenge (U13D)
Tirsdag kl. 16:30 - 18:15 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 1 Torsdag kl. 16:00 - 17:30 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 1
Træner : Magnus Hansen / Michael Markvardsen /
2 gange årligt
Tilmeld 8/40
U13 Drenge (U13D)
Kort beskrivelse
Tilmeld
U9 drenge og piger (U9)
Tirsdag kl. 17:30 - 19:00 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2
Træner : Helle Nørhave /
Hjælpetræner : Line Birkholm Pedersen /
2 gange årligt
Tilmeld 6/40
U9 drenge og piger (U9)
Kort beskrivelse
Tilmeld
U15 Piger (U15P)
Tirsdag kl. 18:00 - 19:45 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2 Torsdag kl. 17:45 - 19:00 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2
Træner : Line Mikkelsen / Pia Ørbech Aleksandrovietz / Stine Bjørn Nielsen /
2 gange årligt
Tilmeld 2/40
U15 Piger (U15P)
Kort beskrivelse
Tilmeld
U15 Drenge (U15D)
Tirsdag kl. 18:45 - 20:00 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 1 Torsdag kl. 17:45 - 19:00 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2
Træner : Lasse Mikkelsen /
2 gange årligt
Tilmeld 7/40
U15 Drenge (U15D)
Kort beskrivelse
OBS- Der er fredagstræning i lige uger
Tilmeld
U17 Piger (U17P)
Tirsdag kl. 18:45 - 20:00 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2 Torsdag kl. 19:30 - 20:45 Nyborg Hallerne, Hal 2
Træner : Jonas Rohde Mortensen /
2 gange årligt
Tilmeld 12/40
U17 Piger (U17P)
Kort beskrivelse
Tilmeld
U19 Piger (U19P)
Tirsdag kl. 19:30 - 21:15 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 1 Torsdag kl. 19:30 - 20:45 Nyborg Hallerne, Hal 2
Træner : Kim Nielsen /
2 gange årligt
Tilmeld 8/40
U19 Piger (U19P)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Dame 3. division (3DD)
Tirsdag kl. 19:30 - 21:15 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 1 Torsdag kl. 19:15 - 20:30 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2
Træner : Dennis Vesterskov /
2 gange årligt
Tilmeld 14/40
Dame 3. division (3DD)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Dame Serie 2 (DS2)
Tirsdag kl. 20:00 - 21:45 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2
Træner : Mette Rasmussen /
2 gange årligt
Tilmeld 8/40
Dame Serie 2 (DS2)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Dame Serie 3 (DS3)
Tirsdag kl. 20:00 - 21:45 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2
2 gange årligt
Tilmeld 4/40
Dame Serie 3 (DS3)
Kort beskrivelse
Tilmeld
U7 drenge og piger (U7)
Onsdag kl. 16:00 - 17:00 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2
Træner : Dana Ørsted / Jane Dilling Møller /
2 gange årligt
Tilmeld 18/40
U7 drenge og piger (U7)
Kort beskrivelse
Tilmeld
U19 Drenge (U19D)
Torsdag kl. 18:45 - 20:15 Nyborg Hallerne, Hal 1 Torsdag kl. 19:00 - 20:45 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 1
Træner : Benjamin Sørensen / Lars Nørhave / Thomas Rasmussen /
2 gange årligt
Tilmeld 8/40
U19 Drenge (U19D)
Kort beskrivelse
Tilmeld
U17 Drenge (U17D)
Torsdag kl. 19:15 - 21:00 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 1
Træner : Jens Bebe / Mikkel Jensen /
2 gange årligt
Tilmeld 6/40
U17 Drenge (U17D)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Herre Fynsserie (HFS)
Torsdag kl. 20:30 - 22:15 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2
Træner : Michael Ørbech / Mikkel Jensen /
2 gange årligt
Tilmeld 8/40
Herre Fynsserie (HFS)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Herre Serie 1 (HS1)
Torsdag kl. 20:30 - 22:15 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2
Træner : Michael Ørbech /
2 gange årligt
Tilmeld 0/40
Herre Serie 1 (HS1)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Herre Serie 3 (HS3)
Torsdag kl. 20:30 - 22:15 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2
Træner : Ole Ørbech /
2 gange årligt
Tilmeld 12/40
Herre Serie 3 (HS3)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Old Boys (OLB)
Torsdag kl. 20:30 - 22:15 Ullerslev Kultur og Idrætscenter, Hal 2
Træner : Poul Bjarne Hansen /
2 gange årligt
Tilmeld 14/40
Old Boys (OLB)
Kort beskrivelse
Tilmeld

Nyheder

Sponsorer